Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 2 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Tässäpä olisi Crossland X -mallin Opel, joka on kuin tehty Suomen kesään! Tämä valkoinen maastoauto kätkee sisäänsä panoraamakaton, joka tuo kesäiset maisemat suoraan syliisi. Navigointijärjestelmä ja peruutuskamera tekevät reittien suunnittelusta ja pysäköinnistä lastenleikkiä. Kahdet renkaat takaavat, että olet valmis mihin tahansa seikkailuun. Automaattivaihteisto ja lämmitettävä ohjauspyörä pitävät huolen siitä, että ajaminen on yhtä juhlaa. Jos tämä Opel Crossland X voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | RTH-164 |
| Vuosimalli | 2018 |
| Viimeisin katsastus | 20.3.2025 |
| Ajomäärä | 117000 km |
| Käyttövoima | Bensiini |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Automaatti |
| Malli | Crossland X |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Henkilöauto |
| Polttoaineen kulutus kaupungissa | 6 l / 100 km |
| Yhdistetty polttoaineen kulutus | 5 l / 100 km |
| Toimistokulut | 299 € |
| Rekisteröity | 5 henkilöä |
| Tyyppi | Henkilöauto |
Kysy tarkempia tietoja
Matti Lohisalo
Automyyjä FI | EN
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella. Vain kuluttaja-asiakkaat.
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- Huoltokirja (viim 9/2025 114tkm. Jakohihna vaihdettu 11/2025 )
- Metalliväri
- Navigointi järjestelmä
- Peruutuskamera
- 2 x renkaat + erik.vanteet
- Automaatti-ilmastointi, kaksivyöhykkeinen
- Tutkat taakse
- 40/60 suhteessa jaettava takaistuimen selkänoja
- Etumatkustajan istuimen kuusisuuntaiset säädöt ja ristiseläntuki
- Kuljettajan istuimen kuusisuuntaiset säädöt ja ristiseläntuki
- Lämmitettävät etuistuimet
- Pääntuet kaikilla istuinpaikoilla
- Urheiluistuimet
- ESP-ajonvakautusjärjestelmä
- Ohjauspyörän lämmitin
- Lämmitettävä tuulilasi
- Panoraamakatto, musta ulkokatto
- Ajotietokone
- Opel OnStar-henkilökohtainen avustajasi ja automaattinen hätäpuhelu
- Ohjauspyörän säätö, korkeus- sekä syvyyssuunnassa
- Valo- ja näkyvyyspaketti sis. tuulilasinpyyhkijöiden sadetunnistin, automaattisesti himmenevä taustapeili, ajovaloautomatiikka
- IntelliLink R 4.0
- Nahkaverhoiltu ohjauspyörä, 3-puolainen (sis. monitoimisäätimet ohjauspyörässä ja vakionopeudensäätimen)
- Hopeiset kattokaiteet
- Sähkötoimiset ikkunannostimet edessä
- Sähkötoimiset ikkunannostimet takana
- Turvavyömuistutin kuljettajalle ja etumatkustajalle
- Siipimalliset LED-päiväajovalot edessä
- Kaksivärinen ulkokatto
- Korinväriset ovenkahvat
- ABS-jarrut, levyt edessä ja takana, hätäjarrutustehostin ja kaarrejarrutuksen hallinta
- Keskikyynärnoja edessä sekä manuaalikäyttöinen käsijarru
- Mäkipidätin
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 4.4.2018 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 4.4.2018 |
| Vetopainot | 600 kg / 840 kg |
| Kuutiotilavuus | 1199 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 81 kw / 110 hv |
| CO₂-päästöt | 121 g / km |
| Kokonaismassa | 1805 kg |
| Omapaino | 1278 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Tupalankatu 7, LAHTI
Tätä ajoneuvoa myy
Mikko Manninen
Automyyjä FI | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;nin;man;ko.;mik
Markus Dirksen
Sisäänostaja FI | DE | EN
fi;pi.;oup;taj;rin;en/;rks;.di;kus;mar
Tero Tuominen
Sisäänostaja FI | EN
i;i.f;upp;ajo;int;n/r;ine;uom;o.t;ter